Boldogi viselettel gazdagodott a Hatvany Lajos Múzeum néprajzi gyűjteménye

adomany koszono boldogi JPGA Zagyva és a Galga folyók között fekvő, néprajzi körökben méltán ismert Boldog település a köztudatban is úgy él mint a tradíciók szigorú őre. A falu minden nyáron megtartja a hagyományos keretek között rendezett Jézus Szíve Búcsút, az utcákon pedig ma is látni lehet, amint a népviseletet mindennapi ruhaként hordják. A Hatvany Lajos Múzeum gyűjtőköréhez Boldog település is hozzátartozik, így az intézmény tekintélyes boldogi anyaggal rendelkezik. A tárgyak között előfordulnak háztartási eszközök, a vallási néprajz tárgyai, legnagyobb arányban azonban a viseleti darabok képviseltetik magukat. A ruhák többségében közvetlenül a múzeum alapítása után, az 1970-es évek elején kerültek az intézmény tulajdonába, Szántó Lóránt közreműködésével. Szerencsére a tárgyak gyarapítására folyamatosan lehetőségünk van, legutóbb például 2018. március végén bővült a boldogi gyűjtemény új anyagokkal. A nagylelkű adományt Zsíros Tamásnénak köszönhetjük, aki rendkívül gazdag saját repertoárjából ajánlott fel néhány darabot a múzeum részére. Két blúz, egy szoknya, egy kötény és egy fejkendő gazdagította a néprajzi gyűjteményt, a kapott tárgyakat már ki is állítottuk a múzeum épületében.