„Hol volt, hol nem volt a világon egyszer” – Kora bronzkori ember és a túlvilág

A „Hol volt, hol nem volt a világon egyszer – Kora bronzkori

ember és a túlvilág” című előadás keretében kilátogatunk Hatvan-Kisfaludy utcai kora bronzkori temető helyszínére. Az egri Dobó István Vármúzeumból Farkas Csilla tart előadást a hallgatóságnak, Pásztor Eszter pedig a régészeti homokozóban segít a lelkes, ifjú régészpalántáknak. A látogatóknak lehetőségük lesz egy sírrekonstrukciót is megtekinteni a helyszínen, ugyanis a terület tulajdonosa, Nagy László az 1989-es ásatás után fontosnak érezte ennek bemutatását.

Minden korosztálynak, főként családok számára ajánljuk.

Előadó/programvezető: Farkas Csilla (DIV), Pásztor Eszter (IKMGy-HLMGy)

A programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött!

Hatvany Lajos Muzeális Gyűjtemény (Integrált Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény)

3000 Hatvan, Kossuth tér 12.   -   0620/2214391 vagy 0637/540-124
www.hatvanymuzeum.net

A rendezvény helyszíne:

3000 Hatvan, Kisfaludy utca 60. (Bejárat a Zrinyi utca felöl.)
Időpont: 2018.05.26 10:00h

Téli tájkép a lelőhelyről.JPGHatvan Város Közös Önk. Hivatal, falrészlet.JPGbronzkori sír feltárás2.jpgMűtárgymásolatok.jpgbronzkori leletek másolata.jpg