Pünkösdi királyság. Ünnepi szokások és népi dramatikus játékok

Cannot find gallery/2018/20180531 - Pünkösdi Királyság subfolder inside /home/hatvanymuzeum/public_html/images/gallery/2018/20180531 - Pünkösdi Királyság/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

A Hatvany Lajos Múzeum tavaszi előadássorozatának zárásaként Deme Ágnes, az Intézmény néprajzkutatója beszélt

pünkösd ünnepéről. Az eseményt a Hatvany Lili Irodalmi Színpad pünkösdölő játéka nyitotta, a szereplőket FöldesinéVarga Ágota múzeumpedagógus tanította be. A továbbiakban az előadó bemutatta a pünkösdi királyválasztás és pünkösdi királyné-járás történeti adatait, szokásvilágát. Arról is szó esett, hogyan kötődik a pünkösdi rózsa az ünnephez, és milyen mezőgazdasági hagyományok jellemzik a májusi időszakot. Ismeretterjesztő előadásokkal legközelebb ősszel jelentkezünk, a Nyáresti vándordallamok első előadása június 29-re várható.