Nyári múzeumpedagógiai foglalkozás a zagyvaszántói diákokkal.

Cannot find gallery/20180705 - Nyári múzeumpedagógiai foglalkozás subfolder inside /home/hatvanymuzeum/public_html/images/gallery/20180705 - Nyári múzeumpedagógiai foglalkozás/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

Intézményünk könyvtárosának és múzeumpedagógusának együttműködésén alapult az a nyári múzeumpedagógiai

foglalkozás, amelyen 40 zagyvaszántói diák vett részt. A gyerekek múzeumunk udvarán elfogyasztották otthonról hozott tízóraijukat, majd tárlatmegtekintés és könyvtári foglalkozás céljából két csoportra bontottuk őket. A tevékenységek párhuzamosan zajlottak.
A diákok érdeklődve hallgatták helytörténetünket, Szent László legendáit, Lesznai Anna életútját; a Beatles zenei pályája megérintette az ifjabb generáció lelkét is, s a Hatvan TV világába is bepillanthattak.
Szakkönyvtárunkban az M2 televízió gyermekeknek szóló turisztikai kisfilmjét Hatvanról, majd érdekes feladatokat oldottak meg a „Morzsái az elveszett világkalácsnak” című állandó kiállításunkhoz kapcsolódóan. Egyéni, frontális és csoportos munkában mélyítették, bővítették tudásukat.
Kísérő pedagógusaik nagyon értékesnek és tartalmasnak ítélték meg a háromórás múzeumi kalandozást.
Íme mindez képekben is!