Háromszéki tanulmányút

Cannot find gallery/20180709 - Háromszéki tanulmányút subfolder inside /home/hatvanymuzeum/public_html/images/gallery/20180709 - Háromszéki tanulmányút/ folder.
Admiror Gallery: 5.0.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

A Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás (EFOP-1.3.1-15-2016-00001) című pályázat keretében

20 magyarországi jelentkező erdélyi tanulmányúton vehetett részt 2018. július 9-12-ig. A könyvtárosokból, muzeológusokból, művelődésszervezőkből és egyéb kulturális szakemberekből álló csoport odafelé útba ejtette Nagyszebent, majd Sepsiszentgyörgyön töltött hosszabb időt, később Kézdivásárhelyre látogatott, hazafelé pedig Déván is megállt. A különböző állomásokon a helyi kulturális szervezetek közösségekre gyakorolt hatását tanulmányozták, számos hasznos előadás és kerekasztal-beszélgetés zajlott le. A résztvevők (többek közt) meglátogatták a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumot, Kézdivásárhelyen a Háromszéki Kézműves Egyesület tagjaival találkoztak, jártak Gábor Áron sírjánál és „magos Déva várában” is. A tanulmányúton intézményünket Deme Ágnes néprajzkutató képviselte.
Az Erdélyben töltött négy napról az érdeklődők itt olvashatnak részletesen: