Emléktáblát kapott múzeumunk alapítója

4

A Vitézi Rend kezdeményezésére, Hatvan Város Önkormányzatának és a Hatvany Lajos Múzeumnak támogatásával  Doktay Gyula építésmérnök és helytörténész, múzeumalapító emléktábláját lepleztük le a tegnapi napon.

A 1969. január 1-ével hivatalosan is lett múzeuma Hatvan városának. Doktay Gyula évtizedes álma vált valóra. Első igazgatóként sokéves munkásságának eredménye, a magángyűjteménye képezte a hivatalos intézmény gyűjteményének alapját. Nevére már csak a kultúra területén dolgozók, a város értelmiségének idősebb tagjai emlékeznek. Az alapítás óta eltelt közel 55 év múzeumi tevékenysége, az eredmények miatt is méltó Doktay Gyula munkásságához. Az elmúlt években előadások, az életéről, munkásságáról megjelent írások elevenítették fel emlékét. A Vitézi Rend Heves Megyei törzskapitánya, Szalai Attila közbenjárt sírjának rendbehozataláért, majd kezdeményezésére megszületett a Hatvany Lajos Múzeum homlokzatán elhelyezett emléktábla.

1.jpg4.jpg6.jpg3.jpg2.jpg5.jpg7.jpg

fotó Albert Péter (hatvani Hírlap)